ETKİNLİK HAKKINDA

ELİDOR X BOYNER DEDİK OLABİLİR
KOLEKSİYONU LANSMANI
@ELİDOR EVRENİ

Elidor ve Boyner iş birliğiyle hayata geçen Elidor x Boyner Dedik Olabilir Koleksiyonu, Elidor’un Kendi Yolumuzda projesi kapsamında genç kadınların eğitim hayallerini destekliyor!

Sınırlı sayıda parçadan oluşan koleksiyon, TOG Vakfı’nın Gençlik Bursları Fonu’na kaynak oluşturarak üniversite hayatları boyunca desteklenen genç kadın bursiyerlerimizin sayısını artıracak. Elidor Evreni’ndeki ilk etkinliğimizde, Elidor’un “Dedik Olabilir” kampanyasının mesajını sokaklara taşıyan bu çok özel koleksiyonun lansmanını unutulmayacak bir etkinlikle gerçekleştiriyoruz!

NFT VİTRİN

Dedik Olabilir x Ebrar Karakurt
Dedik Olabilir x Nova Norda

STİLİNLE GENÇ KADINLARIN EĞİTİMLERİNE
DESTEK OLABİLİR MİSİN? DEDİK OLABİLİR!

Çantadan tişörte 17 benzersiz parçadan oluşan Elidor x Boyner Dedik Olabilir Koleksiyonu, hayallerinden asla vazgeçmeyenlerin sloganı haline gelen “Dedik Olabilir” sloganını sokaklara taşıyor!

Sınırlı sayıda üretilen bu çok özel koleksiyon, TOG Vakfı’nın Gençlik Bursları Fonu’na kaynak oluşturarak Kendi Yolumuzda projesi kapsamında üniversite hayatları boyunca desteklenen genç kadın bursiyerlerimizin sayısını artıracak


NASIL KATILIRIM ?

Elidor Evreni’ne www.elidorevreni.com web sitesi üzerinden giriş yapabilirsin. Elidor Evreni’ndeki bazı etkinlikler özel davet gerektirebilir.
Etkinliğe katılmak ve Elidor Evreni’ni keşfetmek için ihtiyaç duyduğun tüm bilgileri sana bu videoda anlattık.

Elidor x Boyner Dedik Olabilir Koleksiyon Lansmanı tamamlandıktan sonra Elidor Evreni Spatial Etkinlik Alanı herkesin ziyaretine açılacaktır.

Etkinlik sayfamızdan Etkinlik Alanına Gir butonuna tıkladıktan sonra karşına doldurman gereken bir form gelecek. Bilgilerini girip Gönder butonuna bastıktan sonra Elidor Evreni Spatial Etkinlik Alanı’na giriş yapabileceğin link karşına gelecektir. (Spatial.io’ya üye olmadıysan yeniden girişler için linki mutlaka saklamalısın.)

Elidor Evreni Spatial Etkinlik Alanı’na girmeden önce dolduracağın formdaki koşulları lütfen dikkatlice okumayı unutma.

Etkinlik Alanı’nı ziyaret etmeden önce Spatial.io adresine giderek platforma üye olmanı, kişisel avatarını oluşturmanı, platformun etkili kullanımı için deneyimlemeni ve oluşabilecek sorunlara önlem almanı önermekteyiz. (internet hızın, kullandığın tarayıcı, bilgisayar donanınım gibi koşullar deneyimi etkilemektedir.)

Marka ya da yaratıcıların sanat sergileri, toplantılar, etkinlikler ve canlı konserler için 3D sanal gerçeklik alanları tasarlamasına imkan sağlayan, katılımcıların bu alanlara kendi avatarlarıyla katılarak deneyimleyebildiği Metaverse platformudur.

Web tarayıcı ile Elidor Evreni Spatial Etkinlik Alanı’na giriş yapacaksan hayır değilsin. Spatial platformunda üyeliğin yoksa Etkinlik Alanı Katılım Formu’nu doldurduktan sonra karşına gelecek alanımızın linkine gidip isim ve soy ismini yazarak platform tarafından rastgele tanımlanan varsayılan avatarla Elidor Evreni Spatial Etkinlik Alanı’na giriş yapabilir ve deneyimleyebilirsin.

İlk defa giriyorsan karşına kullanım rehberi gelebilir. Skip Tutorial’a tıklayarak kapatabilir ya da Next’ e tıklayarak platformun kullanımıyla ilgili tüyoları inceleyebilirsin.

Kişisel avatarını oluşturmak için Get Started butonuna tıklayıp platforma üye olabilir, kendi avatarını oluşturabilir ya da X işaretine basarak varsayılan avatar ile alanı

deneyimleyebilirsin. Sağ altta bulunan Change your look ikonundan varsayılan avatarını diğer varsayılan avatarlarla değiştirebilir (otomatik değişimdir; cinsiyet, tip, tshirt rengi gibi değişimler üyelikle gerçekleşmektedir) ayrıca ? ikonundan platformun alan kullanımı için hazırladığı klavye kısa yollarına ulaşabilirsin.

Spatial.io adresine giderek sağ üstte yer alan Login butonuna tıklayabilir ya da Spatial.io/login adresinden direkt ulaşabilir ve karşına gelen yöntemlerden sana uygun olanı seçerek platforma üye olabilirsin.

Mail seçeneğini tercih etmen durumunda mail adresini girip, şifre belirledikten sonra bir onay maili alacaksın. Gelen mailde Confirm my account ve ardından Use Email seçeneğine tıklayın. Onaylama işleminden sonra Terms&Policy sayfasına ulaşabilirsin.

Google, MetaMask, Apple ve Microsoft seçeneklerini tercih etmen durumunda bu uygulamalara bağlanarak giriş yapmanı isteyecek ve ardından karşına Terms&Policy sayfası gelecektir.

Bu alandaki(Terms&Policy) kutuları onaylayarak ekrandaki sağ yön tuşu ikonunun yer aldığı butona tıklayarak ilerleyebilirsin. Ardından gelen alanda ad ve soyadını yazarak ekrandaki sağ yön tuşu ikonunun yer aldığı butona bir daha tıklamalısın.

Bir sonraki adımda avatarını oluşturmak için kameraya izin vermeni isteyecektir. Kamera ile anlık fotoğrafını çekebilir ya da Upload photo seçeneğine tıklayarak yüzünü düzgün açıdan algılayabilecek bir fotoğraf yükleyip Looks Good butonuna tıklamalısın. Yapay zeka kısa bir süre yüz ve vücut algılaması yaptıktan sonra avatarını oluşturacaktır. Gelen ekranda Customize your look butonuna tıklayarak avatarını özelleştirebilirsin.

Dilersen Spatial’a üyelik aşamasında adımları takip ederek, dilersen Spatial’da üyelik oluşturup giriş yaptıktan sonra üstteki isminin yazılı olduğu açılır menüden Edit Profile kısmına tıklayarak, dilersen de sana ileteceğimiz linke tıklayarak isim ve soy isim yazıp Done dedikten sonra Get Started butonuna tıklayıp üyeliğini açıp avatarını oluşturabilirsin.

Eğer bir Ready Player Me (https://readyplayer.me/tr) üyeliğin ve burada oluşturduğun avatarın var ise, Spatial’a giriş yaptıktan sonra Spatial’ın sağladığı entegrasyon ile avatarını burada da kullanabilirsin.

Avatar oluşturmak için Spatial’a üye olmak gerekmektedir, üye olmadan giriş yapman durumunda varsayılan avatar tanımlanacaktır.
Sağ altta bulunan Change your look ikonundan varsayılan avatarını değiştirebilirsin. (otomatik değişimdir; cinsiyet, tip, tshirt rengi gibi değişimler üyelikle gerçekleşmektedir)

Avatar oluşturma ve düzenleme işlemlerinin tamamı Web tarayıcıdan yapılmaktadır.

Spatial’a Oculus Quest, Web tarayıcı, iOS ve Android cihazlarınızdan girebilirsin. Resmi uygulamaları görmek için lütfen https://spatial.io/download adresini ziyaret etmeyi unutma.

*Oculus Quest’inde Spatial yüklü olmalıdır. Web tarayıcınızdan üyeliğinize girdikten sonra Web tarayıcıda üstteki isim ve soy isminizin olduğu yere tıklayarak açılır menüden Pair Headset seçeneğinize tıklamalısın. Oculus Quest Spatial uygulamasında karşına gelen sayıları tarayıcına girdikten sonra hesabınla gerekli eşleştirmeyi yapacak ve Oculus Quest’inde Spatial üyeliğini kullanabileceksin.

**Web tarayıcıda iyi bir deneyim için Chrome, Firefox, Opera GX ve Chromium tabanlı web tarayıcılar önerilmektedir.

***Mobil cihazlarınızdan ulaşmak için uygulamayı indirmiş olman ve üyeliğine giriş yapman gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

“Sanal evren” olarak da bilinen “metaverse”; kalıcı 3 boyutlu sanal ortamları destekleyen, bilgisayarlar ve sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik cihazları aracılığıyla deneyimlenebilen platformlardır.

Elidor Evreni diyerek metaverse (sanal evren) platformlarında tasarlayıp üreterek ziyarete açtığımız Elidor’a ait tüm alanları kastediyoruz.

Elidor Evreni’ne www.elidorevreni.com web sitesi üzerinden giriş yapabilirsin. Elidor Evreni’ndeki bazı etkinlikler özel davet gerektirebilir.

Non-Fungible Token ifadesinin kısaltması olan NFT, dağıtılmış defter teknolojisi kullanılarak benzersizliği ve mülkiyeti gösterilebilen ve doğrulanabilen dijital bir varlıktır. NFT tüm bunları; değiştirilemez, merkeziyetsiz ve işlem kayıtlarının açık olduğu blokzincir sistemi üzerinden işlemleri gerçekleştirerek sağlar. Kısaca bir NFT aldığınızda blokzincir sistemi üzerinden onaylı bir işlem kaydı oluşturulur ve bu sistemde o NFT’nin size ait olduğunun kaydı tutulur.

Elidor Evreni’ndeki ilk etkinliğimiz “Elidor x Boyner Dedik Olabilir Koleksiyonu Lansmanı @ Elidor Evreni” olacak. Özel davetle katılım sağlanacak etkinliğimiz, Spatial platformundaki etkinlik alanımızda gerçekleşecek.

Eğer senin de bu etkinlik için bir davetiyen varsa sana gönderilen etkinlik linkine tıklayarak etkinliğimize katılabilirsin. Etkinliğe katılamayanlar için ise YouTube’dan canlı yayın yapılacak.

Elidor olarak yenilikçiliği benimsiyoruz ve yeni teknolojilerin kullanıldığı her alanda tüketicilerimizle buluşmanın yollarını keşfetmeye devam ediyoruz. Kendi Yolumuzda projesi kapsamında genç kadınların eğitim hayallerini desteklemek için hızlı tüketim markaları arasında Türkiye’deki ilk NFT projesini ürettik. Buradaki açık artırmanın gelirini TOG Gençlik Bursları Fonu’na aktararak genç kadınlar için burs kaynağı yarattık.

Şimdi de Elidor markamızı ve Kendi Yolumuzda marka amacı projemizi sanal evrene taşıyoruz. Yenilikçi bir iletişim açısıyla tüketicilerimizle projemizi buluşurken, Boyner iş birliğiyle oluşturduğumuz Elidor x Boyner Dedik Olabilir Koleksiyonu sayesinde TOG’un Gençlik Bursları Fonu’na kaynak yaratarak genç kadınların eğitim hayallerinin önündeki engelleri kaldırmaya devam ediyoruz.